Obsah fóra OCEAN forum
FAQ  •  Hledat  •  Seznam uživatelů  •  Registrace  •  Profil  •  Soukromé zprávy  •  Přihlášení  •  Zpět na OCEAN.WZ.CZ

  Obsah fóra OCEAN forum » Shalom » Nikdy nevydané písně...
Jdi na stránku 1, 2  Další Zobrazit předchozí téma
Zobrazit následující téma

Zaslat odpověď
 Nikdy nevydané písně...
Autor Zpráva
Mjallby



Založen: 31.12.2008
Příspěvky: 76
Bydliště: Plzeň, Horažďovice, Hällevik

PříspěvekZaslal: út Čer 23, 2009 9:02 pm    Předmět: Nikdy nevydané písně... Citovat

Kouzelnou a melancholicko-depresivní skladbu Nad propastí bych mo?ná pro svojí náladu spí?e zařadil kamsi mezi první dvě oceánské desky, k vrcholné shalomské tvorbě mi příli? nepasuje. I to je mo?ná důvod, proč vlastně nikdy oficiálně nevy?la a nebyla moc zpívaná na koncertech...
K této písni mám velice osobní vztah, kromě chytlavé melodie obsahuje nádherný text, který Vás doká?e vcucnout do svého děje a petrovu tehdy vynikajícímu lítostivému hlasu věříte ka?dé slovo...

Snad nějakých 13 let jsem tu píseň nesly?el, vlastně a? Noname mě přivedla nedávno na my?lenku si ji znovu poslechnout. V sobotní nádherný noční diskuzi (s mistry zvuku) Plotkou a Sternem nás napadlo starou nekvalitní nahrávku vyčistit... Plotkovi se podařil přímo zázrak a mně se z toho zázraku klepou ruce je?tě dnes. Je?tě jednou v?em jmenovaným děkuju.

Jeliko? mi tehdej?í shalomský zvuk při?el místy poněkud plochý, dovolil jsem si je?tě song "citelně upravit" několika zvukovými smyčkami, efekty, vyrovnat stereo a pro správnou náladu přidat hrstku ozvěny, kterou jsem si přivezl minulej rok v plechovce z Macochy. Arrow Tak snad se nebudete zlobit kluci, ?e Vám já (hudební amatér) fu?uju do zvuku... Rolling Eyes
A snad se nebudete zlobit ani Vy ostatní, ?e mo?ná przním nedotknutelné kouzlo týhle písničky... Embarassed

http://uloz.to/2027266/nad-propasti-live-mjallby-alternativ-mix-2009-.mp3
_________________
Jag hälsar dig, tysta och glädjerika Mjällby...


Naposledy upravil Mjallby dne so Čer 12, 2010 11:03 am, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
plotka



Založen: 29.12.2008
Příspěvky: 482
Bydliště: praha/tábor/praha

PříspěvekZaslal: st Čer 24, 2009 2:37 pm    Předmět: Citovat

hezkyyyyyyyyyy!!! pěkně si vyhrál!! at ?ije mrazák.. teda mráz po zádech..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stern



Založen: 29.12.2008
Příspěvky: 1193
Bydliště: Ji?ní čechy

PříspěvekZaslal: st Čer 24, 2009 3:26 pm    Předmět: Citovat

peknýýýý, akorat jsem to musel stahnout normalne. Na VIP to neslo Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
mywgg



Založen: 2.1.2009
Příspěvky: 29
Bydliště: ?ilina

PříspěvekZaslal: st Čer 24, 2009 6:49 pm    Předmět: Citovat

podža mňa je to podobné pesničke Erection
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mjallby



Založen: 31.12.2008
Příspěvky: 76
Bydliště: Plzeň, Horažďovice, Hällevik

PříspěvekZaslal: ne Čer 28, 2009 4:54 pm    Předmět: Propast Citovat

Přes víkend jsem je?tě jednou na tý propasti zapracoval, zní teď místy víc elektronicky, co? byl můj původní záměr, ale tehdy je?tě nebyl čas. Docela jsem se na ní přes víkend vyvztekal, tak jsem zvědavej na odbornou kritiku... U? to není jen Shalom... Embarassed

Stahujte na původním odkazu nahoře... Idea
_________________
Jag hälsar dig, tysta och glädjerika Mjällby...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
adarhaz



Založen: 31.12.2008
Příspěvky: 117
Bydliště: Hanging Garden

PříspěvekZaslal: čt Črc 02, 2009 8:33 am    Předmět: Re: Propast Citovat

Mjallby napsal:
Přes víkend jsem je?tě jednou na tý propasti zapracoval, zní teď místy víc elektronicky, co? byl můj původní záměr, ale tehdy je?tě nebyl čas. Docela jsem se na ní přes víkend vyvztekal, tak jsem zvědavej na odbornou kritiku... U? to není jen Shalom... Embarassed

Stahujte na původním odkazu nahoře... Idea


"odborně" řikam, ?e je to výborný a dávam si to do u?í fest:-) jenom si řikam, jak jsi z toho vytáh ten čistej zvuk (nebo mam ten ?patnej ?ivák jenom já?Smile
trochu sem se bál, ?e to tam s těma přidanejma efektama pře?ene?, ale udr?el´s to:-) a ty kompem projetý a dodaný vokály... jo!
klobouk dolů..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
plotka



Založen: 29.12.2008
Příspěvky: 482
Bydliště: praha/tábor/praha

PříspěvekZaslal: čt Črc 02, 2009 11:00 am    Předmět: Citovat

je to tim ?e je to ?ivak z mixu..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mjallby



Založen: 31.12.2008
Příspěvky: 76
Bydliště: Plzeň, Horažďovice, Hällevik

PříspěvekZaslal: čt Črc 02, 2009 2:44 pm    Předmět: Propast Citovat

Děkuju moc Adarhazi za uznání, ale za ten čistej zvuk mů?e výhradně Plotka za odborné asistence Sterna. Plotka je hlavní pachatel a taky má na to narozdíl ode mě slu?nou techniku... Very Happy .
Já tam jen tro?ku líznul tenhle nenásilnej efekt v Music Makeru 14, co? je můj oblíbený amatérský hudební program.
Napadlo mě to toti? u? minulej rok, kdy? jsem si tenkrát nově stáhl Belfast. Výbornej koncert, skvělá atmosféra, ale záznam mi zněl trochu na Oceán obyčejně, fádně, hranatě... Mukovi lehká ozvěna slu?í, zvedne celkovou atmosféru a zamaskuje chybičky v hlase. Kdy? jsem přidal tenhle trik, vzniklo něco mezi Belfastem a Glasgowem, no prostě BOMBA!!! A kdo u? sly?el Padat koně z Glasgowa ve wavu, dá mi určitě za pravdu. Nic krásněj?ího jsem je?tě v ?ivotě nesly?el a asi u? neusly?ím!!!

Co se týče těch zvukových smyček, snad jsem to fakt moc nepřehnal Rolling Eyes. Jsem amatér, hodně zvuků jsem tam jen zkusil a kdy? mi tam neseděly, tak jsem je stejně nakonec vymazal. Ne?lo mi o to to nějak přeplácat nebo naru?it dojem. Přidal jsem atmosféru, víc diváků, vokály, teď je tam o 19 opakujících se zvuků navíc, přijdou mi tak akorát a pohybuju se ve stopách Oceánu i Erasure, co? je ?álek mé kávy i můj záměr... Mo?ná je to teď zajímavěj?í, ale oficiálně vydaný nahrávky bych si takhle nikdy nedovolil mr?it. Confused
Líbí se mi hlavně ten závěr, kde u? se opakuje jen "Padá-m do temnot, do propastí-íííí..."
_________________
Jag hälsar dig, tysta och glädjerika Mjällby...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milhaus



Založen: 6.1.2009
Příspěvky: 120
Bydliště: SČ

PříspěvekZaslal: pá Črc 03, 2009 6:14 am    Předmět: Citovat

No teda!Smekám klobouk chlapci.Pěkně se to poslouchá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
adarhaz



Založen: 31.12.2008
Příspěvky: 117
Bydliště: Hanging Garden

PříspěvekZaslal: pá Črc 03, 2009 8:14 am    Předmět: Citovat

plotka napsal:
je to tim ?e je to ?ivak z mixu..


tak to je jiná Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
steiner



Založen: 24.10.2009
Příspěvky: 60
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so Říj 24, 2009 8:25 pm    Předmět: Citovat

Vynikající, díky moc.

Nad propastí a Ztracený svět mi nejdou stáhnout, link v sekci audio nefunguje, stejně tak u Imartónu a Ohnivých květů.....je mo?né to nějak opravit, moc rád bych si tyto písně zase připomněl. Osobně mám za to, ?e speciálně Nad propastí je to nejlep?í od Shalomu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stern



Založen: 29.12.2008
Příspěvky: 1193
Bydliště: Ji?ní čechy

PříspěvekZaslal: ne Říj 25, 2009 10:14 am    Předmět: Citovat

steiner napsal:
Vynikající, díky moc.

Nad propastí a Ztracený svět mi nejdou stáhnout, link v sekci audio nefunguje, stejně tak u Imartónu a Ohnivých květů.....je mo?né to nějak opravit, moc rád bych si tyto písně zase připomněl. Osobně mám za to, ?e speciálně Nad propastí je to nejlep?í od Shalomu.


Vítej u nás na fóru a tady mas Shalom:
http://depeche.cz/ocean-forum/viewtopic.php?p=2516#2516
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
steiner



Založen: 24.10.2009
Příspěvky: 60
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne Říj 25, 2009 10:34 am    Předmět: Citovat

Díky, u? je mám od Noname.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
milan



Založen: 7.4.2009
Příspěvky: 263
Bydliště: Kopřivnice

PříspěvekZaslal: po Říj 26, 2009 3:56 pm    Předmět: Citovat

Jsem totálně hotový a unesen písní Nad propastí!!! Děkuji moc Plotkovi,Sternovi a Mjallbymu,?e si mohu pustit tuhle přenádhernou píseň. Divím se,?e takový klenot Shalom nikdy nevydal.Je?tě jednou kluci díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
steiner



Založen: 24.10.2009
Příspěvky: 60
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po Říj 26, 2009 11:18 pm    Předmět: Citovat

Já to taky nechápu, taková silná píseň a abychom si ji sháněli kdovíkde.....nechápu. Natočili i spoustu sraček, ale takový klenot nechali být....holt se jim asi na nic ta píseň nehodila.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Zaslat odpověď Časy uváděny v GMT
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.




ocean.wz.cz & www.depeche.cz



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group