Obsah fóra OCEAN forum
FAQ  •  Hledat  •  Seznam uživatelů  •  Registrace  •  Profil  •  Soukromé zprávy  •  Přihlášení  •  Zpět na OCEAN.WZ.CZ

  Obsah fóra OCEAN forum » Oceán » CD 2 3/4
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další Zobrazit předchozí téma
Zobrazit následující téma

Zaslat odpověď
 CD 2 3/4
Autor Zpráva
Synthi



Založen: 29.5.2010
Příspěvky: 60

PříspěvekZaslal: út Lis 08, 2011 7:37 am    Předmět: CD 2 3/4 Citovat

Tak jak ? Podělíme se o názory?

U mě docela dobrý počinek.

Jsem zklamaný pouze songem Nic blí? nic dál.Podle mě ten vocoder Jitčin hlas pěkně zpr...il, ta píseň mohla být daleko krásněj?í s čistým vokálem.
_________________
Synthpop 4Ever
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tArGeT



Založen: 29.12.2008
Příspěvky: 406
Bydliště: Stara Lubovna, Slovensko

PříspěvekZaslal: út Lis 08, 2011 8:16 am    Předmět: Re: CD 2 3/4 Citovat

Synthi napsal:
Tak jak ? Podělíme se o názory?

U mě docela dobrý počinek.

Jsem zklamaný pouze songem Nic blí? nic dál.Podle mě ten vocoder Jitčin hlas pěkně zpr...il, ta píseň mohla být daleko krásněj?í s čistým vokálem.


No paaani, Ocean a vocoder? to som velmi zvedavy, a skladba Vidiny je stara doteraz nevydana v novom sate alebo uplne nova piesen?
_________________
electrowired / Collection
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Synthi



Založen: 29.5.2010
Příspěvky: 60

PříspěvekZaslal: út Lis 08, 2011 8:22 am    Předmět: Re: CD 2 3/4 Citovat

tArGeT napsal:
Synthi napsal:
Tak jak ? Podělíme se o názory?

U mě docela dobrý počinek.

Jsem zklamaný pouze songem Nic blí? nic dál.Podle mě ten vocoder Jitčin hlas pěkně zpr...il, ta píseň mohla být daleko krásněj?í s čistým vokálem.


No paaani, Ocean a vocoder? to som velmi zvedavy, a skladba Vidiny je stara doteraz nevydana v novom sate alebo uplne nova piesen?


Původní song neznám , ale pro mě z těch tří nejlep?í a nejkrásněj?í kousek.
_________________
Synthpop 4Ever
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
letokruh



Založen: 30.1.2010
Příspěvky: 137
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út Lis 08, 2011 8:32 am    Předmět: Re: CD 2 3/4 Citovat

Synthi napsal:
tArGeT napsal:
Synthi napsal:
Tak jak ? Podělíme se o názory?

U mě docela dobrý počinek.

Jsem zklamaný pouze songem Nic blí? nic dál.Podle mě ten vocoder Jitčin hlas pěkně zpr...il, ta píseň mohla být daleko krásněj?í s čistým vokálem.


No paaani, Ocean a vocoder? to som velmi zvedavy, a skladba Vidiny je stara doteraz nevydana v novom sate alebo uplne nova piesen?


Původní song neznám , ale pro mě z těch tří nejlep?í a nejkrásněj?í kousek.


Vidiny je song od Fiction z jejich 1. desky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mira ?těpka



Založen: 17.6.2009
Příspěvky: 423
Bydliště: Budweis

PříspěvekZaslal: út Lis 08, 2011 9:03 am    Předmět: Citovat

Ten vocoder me nějdřív ?okoval. Ale teď to pou?tím kolem dokola. Vlastně v?echny ty 3 bonusy .. pořád dokola Very Happy

Jsem ??astný, ?e jsem mohl tohle CD pokřtít. Sice jsem na to nebyl připravený, ale myslím, ?e to nedopadlo zas tak hrozně Very Happy
_________________
http://www.facebook.com/fanclubocean
http://bandzone.cz/ocean
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petak2



Založen: 15.2.2011
Příspěvky: 12
Bydliště: Czech Republic

PříspěvekZaslal: út Lis 08, 2011 3:05 pm    Předmět: Re: CD 2 3/4 Citovat

letokruh napsal:
Synthi napsal:
tArGeT napsal:
Synthi napsal:
Tak jak ? Podělíme se o názory?

U mě docela dobrý počinek.

Jsem zklamaný pouze songem Nic blí? nic dál.Podle mě ten vocoder Jitčin hlas pěkně zpr...il, ta píseň mohla být daleko krásněj?í s čistým vokálem.


No paaani, Ocean a vocoder? to som velmi zvedavy, a skladba Vidiny je stara doteraz nevydana v novom sate alebo uplne nova piesen?


Původní song neznám , ale pro mě z těch tří nejlep?í a nejkrásněj?í kousek.


Vidiny je song od Fiction z jejich 1. desky.


Vidiny jsou na 3.desce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZenstatioN



Založen: 25.9.2010
Příspěvky: 151
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: út Lis 08, 2011 4:44 pm    Předmět: Citovat

Souhlasím s Mírou,?e na první poslech Nic Blí?,Nic Dál,dost zará?ející (pro mě),ale u? jsem tomu při?el na chu?

Naposledy upravil ZenstatioN dne út Lis 15, 2011 5:47 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jusuf



Založen: 30.12.2008
Příspěvky: 111
Bydliště: michalovce

PříspěvekZaslal: út Lis 08, 2011 5:12 pm    Předmět: Citovat

Míro, práve?e ten nápad "slaná voda - OCEÁN" bol krásny... -)

A Nic blí? , nic dál - parádna verzia , to zlo?enie zvukov a pohyb akordiky spev<>vocoder ma furt lákajú počúva? dookola...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
3 Steps Ahead



Založen: 25.5.2010
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: st Lis 09, 2011 1:17 pm    Předmět: Citovat

Musim rict, ze se mi nove verze NBND a Vzdyt staci nelibi. Hlavne kvuli tem electro-disco zvukum.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stern



Založen: 29.12.2008
Příspěvky: 1193
Bydliště: Ji?ní čechy

PříspěvekZaslal: st Lis 09, 2011 3:52 pm    Předmět: Citovat

no CD jeste nemam. Ostuda Embarassed Ale skladby jsem uz slysel a musim rici, ze me se to moc libi Mr. Green na NBND jsem si poprve rikal, boze divna verze, ale uz jsem tomu prisel na chut a neni to vubec spatný...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
bod



Založen: 26.5.2010
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: st Lis 09, 2011 4:20 pm    Předmět: Citovat

k bonusom - Jitkyn vokal sa mi paci. sklamali ma vsak aranze a celkovy mix. mam rad ako zneli stare demace. garazovo, neosuchane. "vzdyt staci" v novom podani nazivo je ale pecka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
letokruh



Založen: 30.1.2010
Příspěvky: 137
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá Lis 11, 2011 9:10 am    Předmět: Citovat

Pou?ití vocoderu v Nic blí? nic dál je pro mě popřením toho, čím Oceán doposud byl - duchovní rozměry, poetično, niternost, malebnost, něha a předev?ím tajemství, kterému se člověk chce přiblí?it ve snaze ho určitým způsobem rozlu?tit - toto v?echno náhle popřel a porazil robotický hlas. RUR. Apokalypsa. Nic víc, nic míň...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
miroslavviktora



Založen: 1.1.2009
Příspěvky: 71

PříspěvekZaslal: pá Lis 11, 2011 2:10 pm    Předmět: Citovat

V?echny 3 bonusy znějí dobře .Ale také se nemů?u zbavit dojmu ?e pryč je v?echno kouzlo. Zatím je jen spousty slov okolo . Občas si pohrávám s my?lenkou ?e je ztoho cítit jednoduchost LORIEN-u . To byl omyl myslím a ?lápnutí vedle. Nevím jak br.Vozáryové mohli prohlásit na první album SHALOM-u ?e je hudebně neodpovídající . Oni potom vydali LORIEN hudebně a zpěvově na nejni??í úrovni . Občas mi přijde ?e měl Petr Muk v určitých věcech pravdu Smile Ale jsem MOC rád ?e Oceán je opět na scéně a dr?ím jim palce . Ale chtělo by to nějaké nové skladby - pořád předělávat staré skladby nejde donekonečna .A Odlesk tvůj je Oceáu jen zpoloviny. ..taky vám přijde ?e zvuk a nástroje pou?ité na původním CD 2 1/2 jsou lep?í ne? na bonusech .První co mě napadlo ?e ty tři bonusy jsou staré věci Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
miloshek



Založen: 29.12.2008
Příspěvky: 186

PříspěvekZaslal: so Lis 12, 2011 10:14 am    Předmět: Citovat

Tak podle mě na tom CD skladba Nic blí?, nic dál v takové verzi nemá co dělat. Nelíbí se mi. Je to pro mě zklamání. Zbylé dva bonusy jak? tak? ujdou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Colomboa



Založen: 26.5.2010
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: ne Lis 13, 2011 5:39 pm    Předmět: Hodnocení 2 3/4 Citovat

Ahojky, taky se chci podělit o hodnocení nové desky... Přiznám se, ?e jsem byl hned v úvodu zklamán, ?e jde vlastně o 2 1/2 a 3 bonusové skladby... Čekal bych, ?e se Oceán trochu pokusí změnit aran?e, zmodernizovat desku, tak aby překlenula to dvacetiletí, které má od vzniku její předchůdkyně 2 1/2. Podle mého by to byl dobrý základ pro dal?í posun (ve vývoji) jednotlivých členů (bývalých) Oceánu a Jitky a jejího podílu...

Co se týče těch 3 bonusů... Podle mého je vidět, ?e si zbylí Oceáni netroufají na úpravu skladeb, které sami nenapsali nebo kde ten původní motiv vymyslel Petr Muk... Podle mne měl Oceán takovou sílu právě v tom mixu, který vznikl spojením rytmiky Honzy, kytarové linky a takovéte gothické stránky Du?ana, elektroniky Petra Kučery a melodičnosti a? popovosti Petra Muka a právě ta melodičnost v těch písních trochu schází...

Ten "vocoder" jak to bylo nazváno, zkrátka počítačově upravený hlas Jitky je v první písni naprosto ?ílený... Je?tě by byl snesitelný, kdyby byl jen v úvodu, ale poté by u? nebyl hlas Jitky upravený... Takhle to celou skladbu posouvá směrem k nějaké úpravě alá Depeche Mode, ale spí? to tu píseň devastuje...

Píseň "V?dy? stačí" je my?lenkou Du?ana a dá se říct, ?e tahle verze není úplně ?patná, kdy? srovnám v?echny tři interpretace - Petr, Du?an, Jitka, tak si myslím, ?e jsou v?echny velmi povedené...

Skladbu "Vidiny" jsem sly?el poprvé, je to proto, ?e jsem se k dal?ím albům Fiction předtím nedostal. Originál jsem si taky jednou pustil a přijde mi to velmi podobné (ne-li stejné - je fakt, ?e jsem origo? sly?el jen jednou). Z těch tří skladeb je tato asi nejpovedeněj?í... Podle toho je jasné, ?e něco takového, jako jsme znali ze zlaté doby Oceánů, u? asi nikdy nevznikne... Z tohoto je patrné, ?e nejlépe půjdou současnému Oceánu, písně ve stylu Fiction, přitom podle těch koncertů by tam potenciál byl, ale chápu, ?e je rozdíl upravit a zremixovat píseň stávající a vytvořit úplně novou, aby ?la v duchu Oceánu...

Problém je toti? v tom, ?e se v?ichni někam posunuli a Petr u? tu není, aby přidal svou část do písní...

Mo?ná by měl stávající Oceán uva?ovat, jestli by nebylo lépe se pokusit nějak více spolupracovat s lidmi, kteří pokračovali s Petrem při jeho poslední sólové desce... Podle mne by společný projekt mohl vrátit Oceán do těch kolejí, které by byly pokračováním Oceánu, jak jsme je znali...

Omlouvám se za tapetu, ale podle mne se nyní bude rozhodovat, kterým směrem se Oceán vydá... A i kdy? se mi koncerty z minulého a leto?ního roku líbily, spolupráce s Luďkem Fialou a Honzou Dvořákem by mohly Oceán opět nakopnout..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Zaslat odpověď Časy uváděny v GMT
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.




ocean.wz.cz & www.depeche.cz



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group