Obsah fóra OCEAN forum
FAQ  •  Hledat  •  Seznam uživatelů  •  Registrace  •  Profil  •  Soukromé zprávy  •  Přihlášení  •  Zpět na OCEAN.WZ.CZ

  Obsah fóra OCEAN forum » Oceán » Jak jsi se stal fanouškem Oceánu...
Jdi na stránku 1, 2  Další Zobrazit předchozí téma
Zobrazit následující téma

Zaslat odpověď
 Jak jsi se stal fanouškem Oceánu...
Autor Zpráva
sin



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 268

PříspěvekZaslal: po Pro 29, 2008 4:15 pm    Předmět: Jak jsi se stal fanou?kem Oceánu... Citovat

Va?e příběhy, kdy vás oslovil Oceán, a proč...? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
DarthMaul



Založen: 29.12.2008
Příspěvky: 15
Bydliště: Coruscant

PříspěvekZaslal: po Pro 29, 2008 4:20 pm    Předmět: Citovat

to u? je dávno, prach věků na tom usednul... no musela bych se podívat do deníku, abych zjistila, jaký vy??í pohnutky mě k tomu vedly, ale vzpomínám si matně, ?e jsem hodně poslouchala petra muka (to mi bylo asi 13) a pak se mi najednou začal víc líbit oceán, jestli jsem něco sly?ela v rádiu a víc mě to oslovilo ne? Mukovy "slaďáky"...asi to tak bylo. No a pak jsem na?la u strejdy nějaký starý desky na vyhození, řekl ?e si je mů?u vzít, a mezi nimi byla i Pyramida Snů, tak?e asi to začalo tak... jsem věděla o těhdle stránkách, ale k internetu jsem měla přístup tak dvakrát do roka... No, a ?e se dělaj oceán party pro mě bylo docela překvapení, je pro mě čest, ?e jsem mohla pomáhat s organizací a vybírat vstupný Mr. Green
_________________
u? nikdy neusly?í?
tóny hudby
u? nikdy neusly?í?
slova sudby
v?echno je zahlu?eno,
ticho v?ude ječí
zabodává se ti do nesly?ících u?í
na tvůj hrob tečou slzy
ptají se, proč takle brzy?
na hrobu sedí chlapík a brousí si kosu:
JÁ JENOM KONÁM. TOHLE JE OSUD.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
RastikMT



Založen: 29.12.2008
Příspěvky: 75
Bydliště: Martin ( Slovensko ) E-mail: RastikMT@azet.sk

PříspěvekZaslal: po Pro 29, 2008 6:08 pm    Předmět: Citovat

Pocuval som dost DM a potom prisla k nam do kina 1.Máj sk.Monte Rosa. Potom prisiel prvy koncert Ocean. Kupil som si LP Davna zem a potom uz len koncerty, koncerty a koncerty. Moja vybava: cukrova voda (nosil som to ako Desireles), cierne oblecenie, cierna zastava a potom uz len odpocitavanie 10.9.8.7.6.5.4.3.2.1 Ocean. Takto zacalo. Proste Ocean Rh pozitiv.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sin



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 268

PříspěvekZaslal: po Pro 29, 2008 6:20 pm    Předmět: Citovat

Tak já přispěju svou tro?kou do mlýna - k Oceánu jsem se dostal někdy v roce 2002 - asi klasicky jako vět?ina mojí generace - přes Depeche Mode. Zaslechl jsem na nějakém DM sraze Prázdnou Ulici - dostalo mě tehdy, ?e exituje česká kapela, která pou?ívá syn?áky a je "temná"... No a tak jsem si koupil z reedice od Bontonu kazetu "Dávná Zem", a to byla paráda...myslím ?e jsem jí dost o?oupal, proto?e jsem jí měl pořád ve walkmanu, kdy? jsem tehdy chodil na brigády montovat kabelá? do ?kodovek... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Nadkachna



Založen: 29.12.2008
Příspěvky: 84
Bydliště: Kolín

PříspěvekZaslal: po Pro 29, 2008 6:54 pm    Předmět: Citovat

Já se k oceánu dostal v roce 91 a byla to pro mě absolutní bomba. Zvuk, texty, image, to v?e bylo zcela nesrovnatelné se v?ím, co jsem do té doby sly?el. Sice nikdo v mém okolí Oceánu neholdoval, spí?e naopak, co? mě ov?em nijak v mé přízni Oceánu neodrazovalo - ba právě naopak Very Happy
A jsem tomu moc rád, ?e právě Oceán byl první kapelou, na které jsem si takříkajíc ulítnul. Plně souhlasím s tím, co obou oceánských publikacích o této kapele prohlásil můj oblíbený DJ z Radia1, Josef Sedloň, toti?, ?e tato kapela je pro posluchače ideálním mostem mezi komercí a nezávislou scénou. Mostem v?ak natolik ú?asným, ?e si jej jako archivního vína u?ívám dodnes a jisto jistě tomu tak bude u? nav?dy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tArGeT



Založen: 29.12.2008
Příspěvky: 406
Bydliště: Stara Lubovna, Slovensko

PříspěvekZaslal: po Pro 29, 2008 7:37 pm    Předmět: Citovat

...moj pribeh sa zacal tiez v roku 1991 ked som mal 16 rokov a pocuval som doma dookola singel Ako mas od Monte Rosy. Potom v radiu v nejakej hitparade pustili z prveho miesta Rachel a to som cumel ako bager na tvrdu hlinu ze aka je to kapela? Bolo v tom citit elektroniku to ma zaujalo na prve pocutie ale ked som pocul hlas PM a k tomu text skladby Rachel bol som hotovy. Bolo to uplne ine ako Monte Rosa a pritahovalo ma to omnoho viacej. Nakoniec som stal v Presove v obchodnom dome K-Mart v dlhom rade na singel Rachel/Sen o medenych jablkach (ktory vlastnim do dnesneho dna) a utekal som domov aby som preprasil blany na reprakoch a robil som doma nasim diskoteku z dvoch perfektnych skladieb od Oceanu. Potom nasledovalo obdobie hladania sameho seba a toho co v zivote je podstatne a velmi vela mi dal prave Ocean, hlavne z tej duchovnej stranky za co som mu do dnesneho dna vdacny, velmi ma ovplyvnili nazory a aj hudba a pomohlo mi to na svet sa divat vzdy z tej lepsej stranky. No a odvtedy som OCEAN Rh pozitiv Cool
_________________
electrowired / Collection
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
plotka



Založen: 29.12.2008
Příspěvky: 482
Bydliště: praha/tábor/praha

PříspěvekZaslal: po Pro 29, 2008 8:45 pm    Předmět: Citovat

já zcela jednodu?e jako pra?ák, muj bracha s kamarádama od roku90 hodně moc chodil na koncerty a měli i svou společnost 'holubova' atd atd ale jak ja ktomu při?el?? hodně vlajek doma a zásadní zlom kdy? bracha při?el a řikal 'za 5 dní (tj10.4.91), bude křest tehle desky mi cestou z bratislavy skládaly covery v autě pro tyhle kazety a jestli ji přema?e? tak tě zabíju))' no co mi zbejvalo))) začal sem poslouchat oceán)) )))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TIM



Založen: 29.12.2008
Příspěvky: 377
Bydliště: Havrland

PříspěvekZaslal: po Pro 29, 2008 9:05 pm    Předmět: Citovat

To u mě to začlo v první polovině roku 2003... to jsem zaregistroval, ?e na ČT2 bě?í ka?dou neděli od 4:00 staré HITparády s Hrdinkou... první díl jsem viděl z července 1991... tam velký hit Noc je jako... hodně se mi ta píseň líbila, tak jsem začal pátrat po internetu... co to je ten Oceán zač, kdy? jsem o něm jak?iv nesly?el Very Happy K mému velkému překvapení jsem zjistil, ?e "ten s čírem" je Muk Shocked To mě vůbec nenapadlo při prvním vidění a sly?ení... do té doby jsem Mukem víceméně opovrhoval a maximálně ho ignoroval... tak jsem se musel rozhodnout, jestli pustit Oceán s opovrhovaným Mukem k vodě nebo ne... Very Happy Asi je jasné, jak to dopadlo... přenesl jsem se přes to a začal shánět CDčka Oceánu... tehdy byly k dostání reedice z roku 2001, tak jsem si koupil Pyramidu snů... ta mě dostala... skvělé... tak jsem si je?tě postupně dokoupil Dávnou zem a 2 a půlku. Pak za chvíli u? v HITparádě do?lo i na Shalom, tak jsem opět musel letět do obchodu a koupit tu první desku Very Happy Taky doteď nejlep?í pro mě ta první deska stejně jako Pyrmida, kdy? se ke mě dostaly jako první Smile Pak u? jsem si začal v?ímat i současného Muka a zjistil jsem, ?e to není a? tak ?patný zpěvák... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
codurs



Založen: 29.12.2008
Příspěvky: 4
Bydliště: Bílina

PříspěvekZaslal: po Pro 29, 2008 9:09 pm    Předmět: Citovat

Já od Depeche Mode.v?ichni depe?aci ?li na koncert Oceánu a ja taky,v té době jsem Oceán vnímal jako český DM a a? postupem času začal brát uplně jinak,a dnes??...chtěl bych se do tý doby vrátit v tomhle věku a stímto nad?ením!,proto?e dnes vnímam ka?dý zvuk a ne image jako dřív.
_________________
Codurs
/Josef/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stern



Založen: 29.12.2008
Příspěvky: 1193
Bydliště: Ji?ní čechy

PříspěvekZaslal: út Pro 30, 2008 11:14 am    Předmět: Citovat

Ano, DM fanousci byli i na Oceanu Wink Kdyz Oceán zacinal,tak ho skoro nikdo mimo Prahu neznal. A jelikoz muj kamarad ALONE tenkrat 1988 mel demo nahravky, hned jsem si to u nej prehral a porad me to hralo ve Walkmanu. Oceánem jsem pak naockoval kupu lidi v mem okrese. Byl jsem tenkrat na koncerte v Sadské u Prahy,byl to myslim podzim 1988 a pak jsem byl v Rychnove nad Kneznou myslim ze to bylo jaro 1989. Je to uz strasne davno a nikdo , kdo se mnou tenkrat byl, uz nevi presne datum, SKODA!! V RK se ten koncert sice zdaril, ale obecenstvo totalne zklamalo. A kdyz jsme pak s brachou sli pro autogrammy, byl PM totalne zklamany a rekl nam , ze uz ho do RK nikdy nikdo nedostane. Ja mu rekl, ze se ani nedivim, nikdo je tam tenkrat neznal .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Vilém I.



Založen: 29.12.2008
Příspěvky: 51
Bydliště: Mys na okraji ?ivota

PříspěvekZaslal: út Pro 30, 2008 4:35 pm    Předmět: Citovat

Můj příběh začíná v roce 1989, to jsem poprvé zaregistroval Ráchel v tehdy Československé televizi. Petr měl je?tě červenou rukavici. Pod podiem bylo asi 50 lidí, naprosto mě to dostalo. Potom v polovině roku 1990 jsem v hitparádě Formule pop na ČR 1 (pravidelně ka?dá sobota ve 20 h) usly?el Čas. Dodnes si pamatuji moderátora:,,opravdu hodně jste si psali o Oceán". To bylo něco. Tehdy těch kapel nebylo moc a mezi Tublatankou, Kreysonem, Lucií, Novou rů?í, Teamem byl OCEÁN hodně výrazný, jako zjevení z jiného světa. V létě 1990 jsem usly?el z rádia Večer na zámku a bylo rozhodnuto. Koupil jsem si LP Dávná zem za 50 Kčs...Potom brácha přinesl domů v březnu 1991 LP Pyramida snů a to bylo ji? definitivní. Jen jsem stále nechápal kde je Večer na zámku. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
rxd



Založen: 29.12.2008
Příspěvky: 25
Bydliště: Zvolen, Slovakia

PříspěvekZaslal: út Pro 30, 2008 9:47 pm    Předmět: Oceánista od roku Pána 1991 Citovat

Kedze uz ubehlo par rokov, uz ani neviem, ako som sa dostal k Oceanu. Mal som takych 13-14 rokov a chodil som na zakladnu skolu. Asi som bol siedmak...niekde som zapocul Prazdnu ulici a uz som bol v tom...Rachel som poznal z radia skor, ale to som este nevedel "co je to za skupinu". Spoluziacka mi pozicala LP Davnu Zem aj Pyramidu snu, hned som si ich prehral na kazety. Neskor mi darovala Haifu, ktora dodnes je mojim najvacsim pokladom. V 1992 som si kupil kazetu 2 a 1/2 a neskor sa mi podarilo zohnat albumy na CD (este neremastrovana edicia). Pamatam si, ako mi otec nasiel tie CDcka a nechapal, naco su mi, ked sme nemali CD prehravac...Smile cas mi dal za pravdu, ze to bola dobra kupa. No a vdaka internetu a hlavne Adarhazovi a stranke www.ocean.wz.cz myslienka na Ocean stale vo mne bdela...no a teraz sa vytesujem, co sem chalani uploaduju a kompletizujem si moj osobny archiv. Jedina skoda, ze som nezazil v zivote ani jeden koncert Oceanu a post oceanskych kapiel ako Shalom, Lorien atd....Tak si to aspon ciastocne v roku 2009 vynahradim na koncerte New Ocean... Smile)) Na zaver spomeniem jednu uzasnu vec - vacsina nas fanusikov Oceanu uz nie su pubertaci a "nastrocni" ale napriek tomu Ocean dokazal aj po rokoch, aj napriek svojej "neexistencii" a totalne vypredanych CD zaujat naj "next generation" (pozdravujem Jiřinku K. Smile to je ta sila Oceanu....
_________________
https://picasaweb.google.com/shalom.ocean
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Mjallby



Založen: 31.12.2008
Příspěvky: 76
Bydliště: Plzeň, Horažďovice, Hällevik

PříspěvekZaslal: st Pro 31, 2008 8:25 pm    Předmět: Citovat

Oceán pí?e své začátky do dob, ve kterých jsem měl je?tě hubu otlačenou o výlohu hračkárny a chodil do nějaké páté třídy na základce. Něco jsem o něm zaslechl u příbuzných v Budějkách, ale byly to vesměs hodně negativní věci nará?ející na jejich vizá? a styl, nechávalo mě to vcelku klidným. Byla to stejně divná a napjatá doba. Při obědě hrála obvykle z rádia dechovka, z televize se na nás zubil Michal David, já tou?il po své první d?ínové bundě z Tuzexu a ze ?koly mi vyloučili kamaráda jen proto, ?e se nechal ostříhat ma?inkou "na trojku" !!! ABSURDITA!!! Po převratu jsme se zas stali odbyti?těm kýčů, tak?e zatímco mí kamarádi hltali filmy s Arnoldem a holky zas Hří?ný tanec, já tajně přemý?lel o světě, o ?ivotě a hledal tu správnou cestu...
Dávnou zem jsem poprvé sly?el u kamaráda koncem 90.roku a okam?itě jsem podlehl jejímu kouzlu. Je?tě to samé odpoledne jsem bě?el do nejbli??í vietnamský tr?nice pro walkmana za 350Kčs, abych si kazetu mohl pou?tět i na zimním víkendu v Po?umaví. Od té doby se mé večery odehrávaly podle stejného scénáře, to jest víceméně se sluchátky na u?ích. Kdy? vy?la Pyramida, u? jsme vlastnili i kvalitní CD přehrávač, tak?e vařící a několikrát slepený pásek jsem vyměnil za dvě original placky v kouzelných obalech... Černá se stala mojí nejoblíbeněj?í barvou a po městě jsem jezdil na kole zasněný, věčně si pobrukující, na krku s obrovskou chromniklovou hvězdou... To byl vrchol Oceánu, mé dospívání a mé první lásky...
_________________
Jag hälsar dig, tysta och glädjerika Mjällby...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dodo



Založen: 30.12.2008
Příspěvky: 37
Bydliště: Louny

PříspěvekZaslal: st Pro 31, 2008 9:22 pm    Předmět: Citovat

Taky se přidám.... I kdy?, marně vzpomínám, kdy jsem se s Oceánem setkal poprvé... Bylo to ale určo je?tě za rudých bratrů, nějakou náhodou jsem zabloudil v Bílině do letňáku, kde byl nějakej koncert nějaký kapely... Vlastně jsem ani nevěděl, nač jsem ?el, prostě nějakej mjuuuzik, nějaký vzrů?o... A bylo... Mukovo image a vůbec, to v?e okolo toho, styl muziky, zvuk... No a pak to ?lo fofrem... Sehnat nějakou kazetu, tenkrát stála u vietnamců sonka devadesátka skoro kilo... A jelo to do o?oupání, furt dokola... K tomu samo?e DM, U2, The Cure... Bylo toho moc... Černý hadry Very Happy Very Happy Pak, u? po revoluci koncíky... Hodně mi utkvěl vánočák Oceánu v lucerně, zvlá?? na ochranku, co nás docela zmastila, nakonec vystříkala slzákem... No, pak Shalom a legendární dvojkoncert SHalom/Oceán v Ostravě - tenkrát jsem myslel, ?e ten starej zimák lehne.... Skvělá atmosféra... Jooo, byly to prima roky, rád si po letech zavzpomínám... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Míša



Založen: 30.12.2008
Příspěvky: 131
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt Led 01, 2009 1:26 am    Předmět: Citovat

Oceán jsem poprvé zaregistrovala někdy v roce 1988 (to mi bylo 13 Wink ) ? v televizi bě?el klip Narcis. Byla jsem nalepená na TV a úplně une?ená, jak tady u? někdo uváděl, v té době to bylo něco naprosto neskutečného - láska na první pohled/poslech. Pak časem při?la na řadu kazeta Dávná zem, která u nás jela doma nepřetr?itě. V roce 1990 jsem ?la konečně poprvé na jejich koncert, co? mně naprosto dostalo. Díky tomu, ?e moje o 7 let star?í sestra té? propadla kouzlu Oceánu, a slíbila, ?e mně ?ohlídá?, neměli doma nic proti tomu, ?e jsem jezdila od 15-ti let na koncerty po celé republice. To bylo jedno z nejkrásněj?ích období v mém ?ivotě ... ty koncerty jsou prostě nezapomenutelné.

Díky Oceánu jsem poznala nejen spoustu fajn lidí, kluky z kapely, ale i mojí nejlep?í kamarádku a na?e přátelství trvá u? neuvěřitelných 18 let.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Zaslat odpověď Časy uváděny v GMT
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.




ocean.wz.cz & www.depeche.cz



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group