Obsah fóra OCEAN forum
FAQ  •  Hledat  •  Seznam uživatelů  •  Registrace  •  Profil  •  Soukromé zprávy  •  Přihlášení  •  Zpět na OCEAN.WZ.CZ

  Obsah fóra OCEAN forum » Shalom » Černá Deska versus Brány Vzkazů
Jdi na stránku 1, 2  Další Zobrazit předchozí téma
Zobrazit následující téma

Zaslat odpověď
 Černá Deska versus Brány Vzkazů
Autor Zpráva
sin



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 268

PříspěvekZaslal: po Pro 29, 2008 4:26 pm    Předmět: Černá Deska versus Brány Vzkazů Citovat

Pojdme udělat takový pomyslný souboj těchto dvou desek Shalomu...

Pro mě vítězí jasně prvotina Shalom - Shalom. Hodně uhlazených syntezátorových zvuků, chytlavé melodie... Tady se to snad nejvíc přiblí?ilo k Depeche Mode - s tím rozdílem ?e DM s komercí a popem uměli zacházet. Věřím ?e kdyby Oceán po Pyramidě vydal dal?í desku, znělo by to podobně jako první Shalom...

Nebo třeba naopak...? kdo ví... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
RastikMT



Založen: 29.12.2008
Příspěvky: 75
Bydliště: Martin ( Slovensko ) E-mail: RastikMT@azet.sk

PříspěvekZaslal: po Pro 29, 2008 6:13 pm    Předmět: Citovat

Mne zas reze viac Brany vzkazu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Noname



Založen: 29.12.2008
Příspěvky: 407
Bydliště: Prague, Czech Republic

PříspěvekZaslal: po Pro 29, 2008 6:34 pm    Předmět: Citovat

Kdy? vy?la první deska Shalomu, tak to na tu dobu byla dost velká bomba! Kdy? vy?la druhá deska, tak mne nejprve dost zklamala. Dneska kdy? si je obě dvě pustím, tak mám mnohem raději Brány vzkazů - jednu z posledních desek, kde textoval z velké vět?iny Petr Hons. Pro mne bohu?el. Kromě skladby Smlouvej (tu dodnes naprosto nemusím) tam mám velmi ráda snad v?echny skladby včetně singlového Ve větru (skladba, která tam z pro mne nepochopitelných důvodů není). Brány vzkazů mám ráda pro svou melancholii a takový podivný smutek, který z té desky dodnes vychází. První deska je jednoznačný velmi dobrý pop, ale některé zvuky mi dnes zní tro?ku legračně. Nikdy v?ak nezapomenu první poslech A? jednou v Hitparádě - prostě na tu dobu naprostá bomba!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
TIM



Založen: 29.12.2008
Příspěvky: 377
Bydliště: Havrland

PříspěvekZaslal: po Pro 29, 2008 8:05 pm    Předmět: Citovat

Tak pro me urcite prvni deska nejlepsi. Taky nezapomenu na Az jednou v HITparade... tam to byl prvni song Shalomu, co jsem slysel a videl, kdyz pred temi asi 4 lety reprizovali vsechny HITparady na CT2 Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
plotka



Založen: 29.12.2008
Příspěvky: 482
Bydliště: praha/tábor/praha

PříspěvekZaslal: po Pro 29, 2008 8:13 pm    Předmět: Citovat

pro mě určitě singl ve větru u?asné cds, a rozdíl v deskách 1 a bránách ??obrovskej ka?dá má ale pro mě svoje.. kromě songu dech mam rád v?echny...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tArGeT



Založen: 29.12.2008
Příspěvky: 406
Bydliště: Stara Lubovna, Slovensko

PříspěvekZaslal: po Pro 29, 2008 8:32 pm    Předmět: Citovat

...presne tak Plotka, oba albumy su vyborne a oba uplne odlisne, ja by som to prirovnal k prvym dvom albumom Oceanu. Tak ako aj DZ tak aj SHALOM je taky jednoduchy a bezprostredny ci uz samostatne skladby alebo aj ako celok. Pre mna su oba albumy na rovnakej urovni a rovnako rad ich pocuvam, ale velmi pozorne si vybram, ktory si pustim. Samozrejme podla danej nalady, kedze prvy je skor oddychovy a lahky a ten druhy je skor na pozornejsie pocuvanie a aj zamyslenie sa.
_________________
electrowired / Collection
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jarik



Založen: 29.12.2008
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: út Pro 30, 2008 11:35 pm    Předmět: Citovat

Z mojho pohladu Shalom mal len jeden naozajstny album a to ten prvy, potom uz to bol len odvar a agonia. Na prvotine ani nie je zla alebo slaba skladba, da sa to krasne vypocut bez toho ze by som musel cosi preskakovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mjallby



Založen: 31.12.2008
Příspěvky: 76
Bydliště: Plzeň, Horažďovice, Hällevik

PříspěvekZaslal: so Led 03, 2009 12:05 am    Předmět: Citovat

Za sebe vnímám Shalom s rozporuplnými pocity. S jeho vznikem pro řadu z nás skončila předev?ím svoboda, pro Oceán tolik typická... Zpočátku jsem jeho rafinované image vnímal pozitivně. Na prvním černém albu byly dvě "vylo?eně ?idovské" písně doplněny písněmi s různými tématy, tak?e celková nálada byla víceméně dobrá a výsledný popík působil uhlazeně, ikdy? zvukově trochu obyčejně... Brány vzkazů naproti tomu přinesly sice výborné zvukové album plné nápadů a skvělých aran?í, ale obsahově mi při?lo naprosto prázdné, depresivní a skličující, záměrně mi podbízející něco naprosto nepřijatelného a cizího! Pastýř stínů - to byla snad jediná píseň z alba, která mi něco podstatného sdělila... A navíc ten ne??astný přechod k hipíkovskému image, no nevím... Singl Someday byl předposledním pokusem získat si podporu alespoň v zahraničí, po něm následovala zoufalá přeorientace z nábo?enské tématiky na love songy... Tenkrát hvězda Shalomu zhasla, proto?e u? nemohla nikoho ničím zaujmout...

ČERNÁ DESKA tedy u mě v ?ebříčku Shalomu jednoznačně vítězí, nikdo jí nemů?e upřít jednoduchost, náladu, kouzlo nezapomenutelných refrénů a tehdy je?tě i určitou svobodu...
_________________
Jag hälsar dig, tysta och glädjerika Mjällby...


Naposledy upravil Mjallby dne so Kvě 29, 2010 9:29 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivan V.



Založen: 29.12.2008
Příspěvky: 126
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: so Led 03, 2009 5:04 pm    Předmět: Citovat

První deska Shalomu - Shalom byla první deskou, kterou jsem od Shalomu sly?el kompletně celou. Písně z desky Brány Vzkazů jsem viděl poprvé myslím a? v reprízách TV-hitparády na ČT2 před několika lety a také sly?el na zapůjčeném singlu Ve Větru, který mě naprosto dostal. A? postupem času jsem si doplňoval sbírku a stále je?tě doplňuji o zbylé desky a singly na různých nosičích. Teď ji? mů?u hodnotit a porovnávat celou diskografii Shalomu. První deska je bezesporu velmi hitová. Z dne?ního pohledu je neskutečné, kolik dlouhých měsíců se dr?ely singly A? jednou a později i Léto měsíců v TV-hitparádě a pamětníci je určitě museli slýchat často i v rádiích. Ta shalomácká mánie v roce 1992 byla asi opravdu monstrózní. Usuzuji tak z dostupných dochovaných materiálů. Na "černé" desce jsou písně, které neměli ?anci na vydání v méně komerčním Oceánu. Jejich lehkonohé melodie, jsou asi nejen pro mě líbivěj?í ne? na druhém albu, které u? nemělo tak velký komerční potenciál (a? na singl Ve větru). Brány Vzkazů jsou poslechově náročněj?í, skrývají daleko více zvukových tajemství a mo?ná ne ka?dý pak snesl postupně se zpomalující Shalom i s jeho novou image. Celou diskografii Shalomu mám velmi rád a nemám vylo?eně ?ádnou neoblíbenou píseň. V celkovém součtu mezi tím v?ím ale u mě vítězí tehdy nejprodávaněj?í album roku v ČR: Shalom - Shalom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Míša



Založen: 30.12.2008
Příspěvky: 131
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po Led 05, 2009 2:09 pm    Předmět: Citovat

Já dávám hlas taky černé desce - byla první, taková pohodová, uvolněná, nenásilná, vy?la je?tě za existence Oceánu, byl v ní kus naděje.
Brány vzkazů jsem naopak vnímala jako něco tě?kého, zbytečně náročného a depresivního - kromě písně Pastýř stínů, která byla jak zapomenutá z dob Oceánu a jako jediná mně oslovila.

Přesně to tady o příspěvek vý?e popsal Mjallby - souhlasím!
_________________
"Hudba je lékem na trápení duše."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Vilém I.



Založen: 29.12.2008
Příspěvky: 51
Bydliště: Mys na okraji ?ivota

PříspěvekZaslal: so Led 10, 2009 12:50 pm    Předmět: Citovat

Kapela Shalom byla jedinečná v tom, jak rychle se za 2 roky změnila k nepoznání, dvě alba, diametrálně odli?ná, to snad jinde nenajdeme. Řada fandů byla z té změny úplně paf a Petrové za to draze zaplatili. První deska byla narvaná hity, rozhodně několik písní se hodilo pro OCEÁN, mánie byla velká a koncert prvního Shalomu byl moc fajn.
Brány vzkazů je střední proud, dvě písně - Dé?? smutku a Slzy svíce jsem sly?el jednou, připadají mi slabé. Jinak hlavně Tváře, Spím, Brány vzkazů jsou výborné, v pár taktech sly?ím jazzové motivy, ale na koncertech.....50 lidí. Album upadlo v zapomění, hrála se u? jiná hudba, je to hodně náročné album.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
steiner



Založen: 24.10.2009
Příspěvky: 60
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st Říj 28, 2009 5:51 pm    Předmět: Citovat

Je to stejný jako debata u Oceánu. První nebo druhá deska? Jak legrační. Obě kapely mají úplně odli?nou první a druhou desku. A stejně tak Muk má jinou první a druhou desku. Čím to asi bude.....

Jednička je více ucelená, ale také taková vice zvukově zředěná, dvojka je náročněj?í, ponurej?í. Ka?dá deska má svoje. Osobně u? se moc nevracím ani k jedné z těchto dvou desek, ale pokud, sáhnu po černém albu kvůli Zahradě odpovědí. U dvojky mě moc mrzí, ?e to Shalom nedotáhl tam, kam chtěl, tedy kytary, trubky a tak. Ten jazzovej feeling je tam super. I kdy? pro masového fanou?ka by to asi nebylo....i kdy? ono to pro něj nebylo ani tak. Ale i tak jsou Spím a Otevřená náruč, Pastýř stínů či Tváře dobré písně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
3 Steps Ahead



Založen: 25.5.2010
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: pá Bře 04, 2011 6:10 pm    Předmět: Citovat

Jednička dobrá. Brány vzkazů - zoufalství. Petr Muk byl u? podle mě poněkud mimo realitu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gahan3



Založen: 22.7.2010
Příspěvky: 41
Bydliště: sastin SR

PříspěvekZaslal: pá Bře 04, 2011 7:01 pm    Předmět: Citovat

ja by som dal 1:1. oba albumy su dobre. na kazdom je nejaka ta vypalovacka ktora trha srdce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
miroslavviktora



Založen: 1.1.2009
Příspěvky: 71

PříspěvekZaslal: ne Bře 06, 2011 9:34 pm    Předmět: Citovat

Ka?dá deska má svoje , je postavena na zcela odli?ných ideích . To je cítit z ka?dé skladby . Jsem rád ?e tomu tak je , ka?dou desku jakoby nahrávala jiná skupina . Já jednoznačně nemů?u říct která je lep?í nebo snad která je hor?í - ani jedno ani druhé by byla le? . Brány vzkazů jsou myslím hodně o poslání které Petři chtěli předat po?luchačům jsou tam NEJsilněj?í skladby které kdy Petři vytvořili a nahráli myslím ?e po poslechu CD OUTRO od P.M. se Petrk některým náladám dost chtěl vrátit . Ale to je mo?ná jen můj pocit . Myslím ?e i Du?an V. prohlásil ?e Brány vzkazů je pozoruhodná deska ke které se čas od času vrací . Mám to podobné není to deska kterou bych si psolechl ka?dý týden dvakrát . Je to deska plná emocí a pocitů a kdy? se trefíte zrovna do správného rozpolo?ení musíte se v ní najít .Mě se to povedlo snad u? tisíckrát .....
Tak?e bych si rozhodně nedovolil / jako někdo ..../ ?e tím Petří ujeli ..... to si myslím je zcela blábol ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Zaslat odpověď Časy uváděny v GMT
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.




ocean.wz.cz & www.depeche.cz



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group