Obsah fóra OCEAN forum
FAQ  •  Hledat  •  Seznam uživatelů  •  Registrace  •  Profil  •  Soukromé zprávy  •  Přihlášení  •  Zpět na OCEAN.WZ.CZ

  Obsah fóra OCEAN forum » Oceán » Nejlepší album?
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další Zobrazit předchozí téma
Zobrazit následující téma

Zaslat odpověď
 Nejlepší album?

Jaké album Oceánu se vám nejvíc líbí?
Dávná Zem
38%
 38%  [ 14 ]
Pyramida Snů
61%
 61%  [ 22 ]
2 a 1/2
0%
 0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 36

Autor Zpráva
sin



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 268

PříspěvekZaslal: po Pro 29, 2008 11:38 am    Předmět: Nejlep?í album? Citovat

Které řadové album Oceánu pova?ujete za nejlep?í a proč?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
DarthMaul



Založen: 29.12.2008
Příspěvky: 15
Bydliště: Coruscant

PříspěvekZaslal: po Pro 29, 2008 3:52 pm    Předmět: Citovat

já mam nejrad?i Pyramidu Smile u? od 13 let. Bylo to moje první album Oceánu, co jsem si sehnala. Uplně náhodou, mezi gramodesky na vyhození... a pořád ho mám.
_________________
u? nikdy neusly?í?
tóny hudby
u? nikdy neusly?í?
slova sudby
v?echno je zahlu?eno,
ticho v?ude ječí
zabodává se ti do nesly?ících u?í
na tvůj hrob tečou slzy
ptají se, proč takle brzy?
na hrobu sedí chlapík a brousí si kosu:
JÁ JENOM KONÁM. TOHLE JE OSUD.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
sin



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 268

PříspěvekZaslal: po Pro 29, 2008 3:55 pm    Předmět: Citovat

Dávná Zem je sice výborná deska, má v sobě velké srdce... ale Pyramida mi přijde taková kompaktněj?í, více propracovaná, a je?tě stále hořící jasným plamenem...no prostě vrchol Oceánu. Tak?e hlasuju pro Pyramidu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
stern



Založen: 29.12.2008
Příspěvky: 1193
Bydliště: Ji?ní čechy

PříspěvekZaslal: po Pro 29, 2008 4:08 pm    Předmět: Citovat

...pro mne je jednoznacne nejlepsi Dávná zem ! Jeste tenkrat, kdyz Oceán zacinal, ho skoro nikdo mimo Prahu neznal. A jelikoz muj kamarad ALONE tenkrat mel demo nahravky, hned jsem si to u nej prehral a porad me to hralo ve Walkmannu. Oceánem jsem pak naockoval kupu lidi v mem okrese. Byl jsem tenkrat na koncerte v Sadské u Prahy,byl to myslim podzim 1988 a pak jsem byl v Rychnove nad Kneznou myslim ze to bylo jaro 1989. V RK se ten koncert sice zdaril, ale obecenstvo totalne zklamalo. A kdyz jsme pak s brachou sli pro autogrammy, byl PM totalne zklamany a rekl nam , ze uz ho do RK nikdy nikdo nedostane. Ja mu rekl, ze se ani nedivim, nikdo je tam tenkrat neznal Rolling Eyes . Takze Dávná zem ve me zustala. Dalsi koncerty jsem jiz nezazil, ponevadz jsem koncem roku 89 odcestoval do zahranici.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
RastikMT



Založen: 29.12.2008
Příspěvky: 75
Bydliště: Martin ( Slovensko ) E-mail: RastikMT@azet.sk

PříspěvekZaslal: po Pro 29, 2008 5:36 pm    Předmět: Citovat

Myslim si ze Davna zem je jednoznacne lepsia ako ostatne albumy. Ked si pustim na mojej cca 100tisicovej zostave CD DZ alebo iny album Oceanu, tak DZ je jednoznacne najlepsia. Ma to cit, jemnost ale aj tlak. Pocut krasne kazdu linku, vsetko hra tak ako ma. Ostatne albumy uz nie su tak prepracovane. Rovnako aj pesnicky su na DZ akesi krajsie, prepracovanejsie. Alebo zeby jednoduchsie? Tot moj dojem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Noname



Založen: 29.12.2008
Příspěvky: 407
Bydliště: Prague, Czech Republic

PříspěvekZaslal: po Pro 29, 2008 5:59 pm    Předmět: Citovat

První album, které se ke mě dostalo byla Dávná zem - první poslech v Městské knihovně v Praze do sluchátek. Naprosto mne to dostalo. Ten fascinující pocit u? nikdy nezapomenu. Bylo to sice a? v 91, kdy vy?la i Pyramida snů, ale k této desce mám neopakovatelný vztah právě pro to poprvé. Pyramidu snů mám dnes nejraději, 2 a 1/2 s sebou nese pěkně předělané star?í skladby (na B straně), ale na mne nepůsobí jako celek příli? kompaktně jako předcházející 2 desky. Tak která dnes? U mne Pyramida snů!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vilém I.



Založen: 29.12.2008
Příspěvky: 51
Bydliště: Mys na okraji ?ivota

PříspěvekZaslal: po Pro 29, 2008 6:47 pm    Předmět: Citovat

Pyramida snů je fantastická, proto?e byla velmi nadčasová, do dne?ních dnů nezestárla ani o minutu. Je to vrchol tvůrčích sil OCEÁNu. Zvuk, texty a celková atmosféra je opravdu originál, základem jsou silné melodie, výborné aran?e a nádherný zpěv. Jedná se o hitové album, které nejde překonat. Dokladem toho je fakt, ?e album nemá slabé místo. Reedice doplněná o tři písně a Haifa remixy to jenom potvrzuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Nadkachna



Založen: 29.12.2008
Příspěvky: 84
Bydliště: Kolín

PříspěvekZaslal: po Pro 29, 2008 7:07 pm    Předmět: Citovat

Asi Pyramida, kdy? právě ona mě dostala... Ale tě?ko se rozhodovat, ka?dé album je o něčem jiném a má své kouzlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tArGeT



Založen: 29.12.2008
Příspěvky: 406
Bydliště: Stara Lubovna, Slovensko

PříspěvekZaslal: po Pro 29, 2008 7:20 pm    Předmět: Citovat

...no pozeram ze slovakom sa viacej paci DZ ako PS Razz, lebo ja som tiez hlasoval za DZ. Mne sa zda DZ viac "surova" teda jednoduchsia ako PS a tiez si myslim ako aj RastikMT ze je plna citu a vyvazenosti ale v takom jednoduchsom style a preto sa mi paci najviac. A tiez odporucam pustit si to na riadnej aparature tam to pocut najlepsie Wink
_________________
electrowired / Collection
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenny Suk



Založen: 29.12.2008
Příspěvky: 17
Bydliště: Praha / Ji?ní Čechy

PříspěvekZaslal: po Pro 29, 2008 9:00 pm    Předmět: Citovat

Pyramida snů - první album, které jsem od hochů z Budějc sly?ela / kazeta za vysvědčení v roce 1991 - je?tě ji mám schovanou / a to na člověku zanechá stopy Smile Písničky z Dávné země na Jihu sice během dne vyhrávalo rádio Faktor a 21, ale hity Naděje a Noc je jako .. bouraly hitparády Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
codurs



Založen: 29.12.2008
Příspěvky: 4
Bydliště: Bílina

PříspěvekZaslal: po Pro 29, 2008 9:02 pm    Předmět: Citovat

Myslím,?e pro mě je Dávna Zem tím opravdovým a kultovním Oceánem.Pyramida je super,ale mě zasáhl Ocean ve 14 letech a právě Dávnou zemí!!
_________________
Codurs
/Josef/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RastikMT



Založen: 29.12.2008
Příspěvky: 75
Bydliště: Martin ( Slovensko ) E-mail: RastikMT@azet.sk

PříspěvekZaslal: po Pro 29, 2008 9:31 pm    Předmět: Citovat

tArGeT napsal:
...no pozeram ze slovakom sa viacej paci DZ ako PS Razz, lebo ja som tiez hlasoval za DZ. Mne sa zda DZ viac "surova" teda jednoduchsia ako PS a tiez si myslim ako aj RastikMT ze je plna citu a vyvazenosti ale v takom jednoduchsom style a preto sa mi paci najviac. A tiez odporucam pustit si to na riadnej aparature tam to pocut najlepsie Wink


PRESNE TAK:
1, Pust do aparatury ??avu
2, Vlo? CD s názvom - Dávná Zem
3, Pus? ??avu do monoblokových zosilovačov
4, "Tlak" nastav na cca 80-100Watt
5, Stlač tlačítko "Play"
Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
miloshek



Založen: 29.12.2008
Příspěvky: 186

PříspěvekZaslal: po Pro 29, 2008 11:49 pm    Předmět: Citovat

Pro mě jednoznačně Pyramida.
Mimochodem, mimo téma, to vydání té Best Ofky byla jen nějaká fale?ná zpráva? Nevíte o tom někdo něco?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Ivan V.



Založen: 29.12.2008
Příspěvky: 126
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: út Pro 30, 2008 8:41 am    Předmět: Citovat

miloshek napsal:
Pro mě jednoznačně Pyramida.
Mimochodem, mimo téma, to vydání té Best Ofky byla jen nějaká fale?ná zpráva? Nevíte o tom někdo něco?

Zkus se na to zeptat Franty Turka. On o tom asi bude vědět víc, proto?e se na podzim objevila "best-ofka" v dm.shopu, přesněji údajné datum vydání desky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Ivan V.



Založen: 29.12.2008
Příspěvky: 126
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: út Pro 30, 2008 9:02 am    Předmět: Citovat

U mě vede určitě Pyramida Snů. Je to skvostná deska. Byly na ní nahrány nové písně. Myslím si, ?e v té době byl Oceán na vrcholu a plný tvůrčích sil. To potvrzují i remixi na maxisinglu Haifa. Je stra?ná ?koda, ?e skupina potom u? nevidala dal?í regulérní desku, která by na ní navázala (2 1/2 je v podstatě "jen" ohlédnutím se zpět). Dávná Zem je také výborná, ale svým způsobem se na ní mo?ná trochu odrazila velmi dlouhá doba, ne? jí Oceán mohl nahrát a vydat u gramofirmy. Mám tím na mysli to, ?e jí před nahráváním ve slovenském Opusu, v podstatě nahráli je?tě 2x předtím - v českobudějovickém rozhlasu a ve studiu L. Faktora. Zato je na ní vět?ina podstatných songů, které Oceán hrál na koncertech mezi lety 1985 a 1990. ?koda, ?e se na ní nebo na nějaký singl neve?la má oblíbená V?dy? stačí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Zaslat odpověď Časy uváděny v GMT
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.




ocean.wz.cz & www.depeche.cz



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group