Obsah fóra OCEAN forum
FAQ  •  Hledat  •  Seznam uživatelů  •  Registrace  •  Profil  •  Soukromé zprávy  •  Přihlášení  •  Zpět na OCEAN.WZ.CZ

  Obsah fóra OCEAN forum » Hudba » Datwerk
Zobrazit předchozí téma
Zobrazit následující téma

Zaslat odpověď
 Datwerk
Autor Zpráva
sin



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 268

PříspěvekZaslal: po Pro 29, 2008 9:25 pm    Předmět: Datwerk Citovat

Dal?í český synthpop...Působili v 90.letech, kdy prorazili hity "Nebe nad Hlavou" a "Zdá se ?e..."

V roce 2005 se vrátili na několik koncertů, kde odehráli i nějaký nový materiál... Rovně? byli hosté na Oceán Party 2008. V bulletinu Ocean je s nimi rozhovor :


Od Prokofjeva po Junkie XL?


Rozhovor s Petrem Tenglerem, zpěvákem DATWERK


Jak se má? v současné době? Čím zabývá?, co tě baví...?

Vzhledem k tomu, ?e jsem měl v?dy jako druhou aktivitu reklamní marketing, tak se věnuji předev?ím reklamní agentuře, kterou s kolegy rozvíjíme, to mě baví. Nicméně má druhá část srdce nemů?e nikdy přestat cítit hudbu, zpěv, divadlo, ?erm a tanec a proto jsem se vrátil předev?ím ke klasickému zpěvu, který mám moc rád a kterému jsem se na samém začátku své umělecké cesty věnoval. Také v průběhu roku moderuji některé společenské akce ad. Část volného času věnuji s přítelkyní na?im koním, na kterých skáče parkury, já jen jezdím. Také rádi cestujeme po světě. Je krásné poznávat jiné země-hlavně Asii, mentalitu lidí, exotická zvířata ad.

V období 2005/2006 se Datwerk vrátil na pódia s několika koncerty, a také s několika novými písněmi. Ten nový materiál byl posbíráné různě ze ?uplíků, nebo jste zkou?eli něco úplně nového?

Ano, ale nejednalo se o skutečný návrat, jak by se dalo čekat. Vlastně jsme byli osloveni, jako teď, jestli bychom nechtěli uspořádat vystoupení, ze kterého se jich nakonec vyklubalo několik. Opravdu jsme si dali s Vláďou tu práci a připravili jsme několik nových skladeb pro na?e fanou?ky. A musím říci, ?e mi to připomínalo na?e staré časy, kdy jsme spolupracovali.

Jaký jste měli pocit z publika? Byla tam asi znát ta 10 letá pauza, a mnozí vás třeba viděli poprvé v ?ivotě...Také jste měli mo?nost porovnat atmosféru lidí v Čechách i na Slovensku..

Zvlá?tní, ano tro?ku zvlá?tní, ale při?lo mi to, jako by to bylo včera, kdy jsme naposledy hráli, i kdy? se jednalo o vystoupení uspořádané 10 let po na?em ukončení Datwerku. Co mě asi nejvíce potě?ilo, byla znalost na?ich, tak starých, textů písní a účast někdej?ích fanou?ků. Atmosféra u nás a na Slovensku byla v?dy ú?asná, ale rozhodně jsme tentokrát nečekali na Slovensku takovou účast a opět znalost na?ich písní. Zkrátka na Slovensku jsem v?dy rád vystupoval, stejně jako u nás. Co? mě přivádí na my?lenku, ?e na?e hudba nebyla úplně zbytečná a v?dy si někoho na?la a tak to má být Smile.

Na co se mů?ou tě?it náv?těvníci va?eho koncertu na Oceán Party? Nové i staré věci?

Odpověděl sis sám J Ka?dopádně jsme rádi, ?e se zase s Vláďou potkáme na společné práci a rádi bychom potě?ili svým vystoupením i ty, kteří přijdou.

Má? za sebou i zpívání v muzikálech (Rusalka, Romeo a Julie) ...Je to o hodně jiné prostředí ne? popové koncerty?

Samozřejmě, jediné co tyto ?ánry spojuje je zpěv. Ka?dopádně na podiu je to jen o tobě, tvém osobním projevu, kapele. Na prknech jsi součástí představení, kde musí? podr?et děj hry dle vize re?iséra, scénáristy, hudebního skladatele ad. Jedná se o herectví, kterému se musí? učit, ale které by mělo být i v tobě. Nehraje? sám sebe, ale postavu v příběhu a hlavně hraje? s kolegy?.skvělá zku?enost pro mě byla jedna z hlavních rolí v muzikálu Rusalka, role prince. Je to zkrátka úplně jiná práce, práce, která je moc tě?ká, ale krásná. Myslím, ?e jakékoli umění by člověk měl dělat pouze z vlastního přesvědčení a nikoli jen pro peníze. Poměrně pěkný projekt byl také Romeo a Julie. Moc jsem ocenil i mo?nost poznat s touto hrou tolik kamenných divadel po republice.Dnes mě daleko více zajímá spojení s mluveným slovem, tedy činohra. Moc mě bavila divadelní ?ermířská představení, kde jsem mohl projevit více činoherní a také sportovní cítění. I o tom dále uva?uji. Bohu?el, mé současné pracovní vytí?ení neumo?ňuje, abych se do toho mohl pustit. Datwerk má hodně blízko k tzv. "depe?ácké" vlně elektronické muziky...

Sleduje? je?tě dnes tuto scénu, konkrétně třeba Depeche Mode? Jak se k nim vyvíjel tvůj vztah za celou tu dobu?

Jistě, Depeche Mode je moje krevní skupina a vzpomínám, ?e kdy? mi bylo asi 18 let a jezdil jsem s big beatem po zábavách, tak jsme byli první skupina, která měla v repertoáru některé písničky od Depeche Mode, byla to bezva doba. Přiznávám, ?e jsem na posledním koncertě D.M. nebyl. Nicméně to pří?tí rok napravím a u? se moc tě?ím. Depeche Mode nebyla jediná skupina, na které jsem vyrost. Poslouchal jsem hodně Teras for Fears, The Cure, Alphaville, Erasure, ale také na Ozzy Osborne, Pink Floyd ad. Vztah k Depeche Mode?, snad pořád stejný, jen se v posledních letech rád vracím k jejich star?ím albům.

Jaká je v současnosti tvoje oblíbená muzika?

Od S.Prokofjeva a? po Junkie XL co ty na to?Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
sin



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 268

PříspěvekZaslal: po Lis 08, 2010 3:14 pm    Předmět: Citovat

Zatím stručné info :

Na "Christmas Island DM party" 11.12. v klubu GOX (Praha) vystoupí jako host kapela DATWERK, a to nejen se starým, ale i s novým hudebním materiálem, na kterém právě pracují.

Více brzy...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Zaslat odpověď Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.




ocean.wz.cz & www.depeche.cz



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group