Obsah fóra OCEAN forum
FAQ  •  Hledat  •  Seznam uživatelů  •  Registrace  •  Profil  •  Soukromé zprávy  •  Přihlášení  •  Zpět na OCEAN.WZ.CZ

  Obsah fóra OCEAN forum » Petr Muk » Netradiční srovnání Petra Muka a Petra ?těpána
Zobrazit předchozí téma
Zobrazit následující téma

Zaslat odpověď
 Netradiční srovnání Petra Muka a Petra ?těpána
Autor Zpráva
jesen.cz



Založen: 6.6.2010
Příspěvky: 7
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne Čer 06, 2010 6:11 am    Předmět: Netradiční srovnání Petra Muka a Petra ?těpána Citovat

přátelé, omlouvám se pokud to nebude někomu po chuti, udělal jsem takové srovnání ke kterému jsem se u? dlouho chystal, vy jste tady ov?em vět?í znalci toho, jak Petr dostával svoje pocity ke svým textařům...

já se na to dívám tro?ku zvenku a tro?ku zevnitř, za reakce budu rád, Petr Bude mezi námi ?ít dokud jej budeme púoslouchat a dokud se o něm bude mluvit

recenze je tady:

http://www.jesen.cz/clanek50.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
miloshek



Založen: 29.12.2008
Příspěvky: 186

PříspěvekZaslal: ne Čer 06, 2010 6:26 am    Předmět: Re: Netradiční srovnání Petra Muka a Petra ?těpána Citovat

jesen.cz napsal:
....


Hmm, velmi zajímavé počtení. Doporučuji...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
TIM



Založen: 29.12.2008
Příspěvky: 377
Bydliště: Havrland

PříspěvekZaslal: ne Čer 06, 2010 8:41 am    Předmět: Citovat

Co já sly?el, tak ?e Zánik Izraele vznikl jako pomsta Shalomu za to, ?e jim Shalom vyfoukl smlouvu u EMI Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
miroslavviktora



Založen: 1.1.2009
Příspěvky: 71

PříspěvekZaslal: ne Čer 06, 2010 2:06 pm    Předmět: Citovat

Ahoj , velmi zajímavé čtení , ji? del?í dobu uva?uji na tomto průniku dvou výjměčných lidí jako jsou - byli PETŘI . Jako kovaný Jihlavák bedlivě sleduju XIII.století takřka od jejich počátků stejně tak jako Petra MUka se sna?ím - sna?il sledovat co nejpodrobněji .Spojení těchto dvou výjměčných lidí mě v?dycky fascinovalo . A mám stejné pocity jako pisatel recenze .V?dycky pro mě a můj vývoj hudební a duchovní měli títo dva lidé ....... zůstal jen jeden ...ale v sobě mám oba napořád .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jesen.cz



Založen: 6.6.2010
Příspěvky: 7
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po Čer 07, 2010 5:26 am    Předmět: reakce Citovat

Popravdě řečeno jsem trochu v ?oku z va?eho vlídného přijetí. Ze strany příznivců Petra ?těpána mi chodí dost negativních reakcí a tady se zdá lidé prvně přemý?lí ne? napí?í.

S tou smlouvou u EMI je to mo?né, v?dy? XIII. století teď má v jedné písní vlo?enu větu - ignorujte MTV jen proto, ?e MTV ignoruje je. Pokud bychom v tomhle srovnání ře?ili je?tě slovo pokora - tak to byla vlastnost par excellence právě Petra Muka.

Co mi zůstává otázkou je - jakým způsobem Petr Muk inspiroval svoje textaře aby dokázali takhle přetavit jeho my?lenky a pocity. Zajímal by mne ten proces tvorby textu - a? mi to přijde, ?e Petrovi textaři jsou lidé, kteří o něm museli vědět a vcítit se do něj snad nejvíc z jeho okolí.

Le?ím teda spí? sly?ím teď v jeho posledním "Bludi?ti dnů" a jsou tam taky velmi zajímavé konotace. ...?e v polích jsou chrpy... pod černým sluncem... je to tam archetyp za archetypem a taky ten jeho zvlá?tní vztah z Chiarou- kvůli které měnil narychlo skladbu CD "Bludi?tě dnů", to není ?ádná obyčejná rasa...to je pes s tajemstvím (to tajemství přesně konvenuje s Petrovým duchovním směřováním).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
TIM



Založen: 29.12.2008
Příspěvky: 377
Bydliště: Havrland

PříspěvekZaslal: po Čer 07, 2010 8:13 am    Předmět: Citovat

To by mě taky i zajímalo, jestli Petr Hons psával texty pro Oceán "na zakázku" a nebo jestli si je psal jen tak pro sebe a potom Oceán si z jeho textů vybíral, které by ?ly zhudebnit Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ahava



Založen: 1.6.2010
Příspěvky: 29
Bydliště: Tere?ov

PříspěvekZaslal: po Čer 07, 2010 10:03 am    Předmět: Citovat

to TIM :
o psaní textů k oceánským písním se dá ledasco najít v Honsově knize, Hons dle P.M. vyjádření psal texty na muziku, nikoli, ?e by Oceán zhudebnil Honsovu báseň. Na otázku po vztahu k textům Petra Honse odpovídají ve zmíněné knize Vozáryovci, Kučera i Muk.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
TIM



Založen: 29.12.2008
Příspěvky: 377
Bydliště: Havrland

PříspěvekZaslal: po Čer 07, 2010 12:55 pm    Předmět: Citovat

Embarassed OK dík za info
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ahava



Založen: 1.6.2010
Příspěvky: 29
Bydliště: Tere?ov

PříspěvekZaslal: po Čer 07, 2010 5:14 pm    Předmět: Citovat

Tim: nic k červenání, jen info, jistě je více zdrojů, které lze uvést. Já jsem v?dycky vnímala Petra Honse jako člena kapely, a ?e to souznění du?í bylo vyjímečné a bez něj by nebylo Oceánu, tak jak jej známe. Myslím, ?e Petr M. někde říkal, ?e četl Honsovi básně pod Karlovým mostem se svojí první ?enou a byl uchvácen, tam někde to asi vznikalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
sin



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 268

PříspěvekZaslal: út Čer 08, 2010 8:54 am    Předmět: Citovat

Spojení Petr Muk a Petr ?těpán by mě nenapadlo...A přeci jen, po přečtení té úvahy tam určité paralely jsou. Smile

Jen bych dodal, ?e textová stránka věci nebyla v?dy zále?itost Petra Muka - zmiňovaný Poslední Soud např. napsal Honza Vozáry, a texty Oceánu povět?inou Petr Hons. V závěru sólové tvorby Petra zase hrály velkou roli texty jeho velkého přítele, Honzy Dvořáka z Jerusalemu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jesen.cz



Založen: 6.6.2010
Příspěvky: 7
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st Čer 09, 2010 5:58 am    Předmět: texty Citovat

s těmi texty jde asi o směřování a ovlivnění těch lidí vzájemně, Petrovi textaři jej museli fakt dobře znát- proto?e zvlá?? v Bludi?ti dnů mi to přijde jao kdyby Petrův textař pro?íval jeho strázně osobně...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Zaslat odpověď Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.




ocean.wz.cz & www.depeche.cz



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group